Agenda

A continuació li mostrem l'Agenda del Torneig d'Escacs a Sitges que es celebrarà aquest proper mes de desembre de 2018 a l'Hotel Playa Golf Sitges.

DES
13
Dijous

12:00 h.: Obertura del registre de jugadors del Torneig Open al Hall de l’Hotel Sunway Playa Golf & Spa. També pot confirmar-se el registre en el torneig per correu electrònic amb 72 h. d’anterioritat a l’inici del mateix, sense necessitat d’haver de presentar-se a l’hotel si no es desitja.
18:30 h.: Sessió de partides simultànies a càrrec del GMI Oleg Romanishin.
22:30 h.: Projecció de pel·lícula "Life of a King (V.O.)"
23:30 h.: Tancament del registre de jugadors del Torneig Open.

DES
14
Divendres

13:00 h.: Recepció de benvinguda (copa i petit aperitiu).
16:30 h.: Primera ronda del Torneig Open.
22:30 h.: Projecció de pel·lícula "Searching for Bobby Fischer (V.O.)"
23:30 h.: Tancament d’inscripcions per a la sessió de partides simultànies del 15/12/2018.

DES
15
Dissabte

10:00 h.: Sessió de partides simultànies a càrrec del GMI Awonder Liang
11:00 h.: Conferència (en anglès) a càrrec del GMI Vassily Ivanchuk, subcampió del món el 2002 i campió del món d'escacs Ràpid el 2016
11:00 h.: Classe de Aquagym
16:30 h.: Segona ronda del Torneig Open.
21:00 h.: Tancament d'inscripcions per al torneig de partides ràpides Junior del 16/12/2018.
22:30 h.: Tancament d’inscripcions per al torneig de partides ràpides del 15/12/2018.
23:00 h.: Torneig nocturn de partides ràpides.

DES
16
Diumenge

09:30 h.: Sunway Sitges International Junior Blitz Chess Championship
11:00 h.: Masterclass (exclusiva FCE i invitats) a càrreg del GMI Ernesto Inarkiev, campeó d'Europa 2016
16:30 h.: Tercera ronda del Torneig Open.
20:45 h.: Retransmissió Levante - Barcelona
22:30 h.: Projecció de pel·lícula "The Luzhin Defense" (V.O.)

DES
17
Dilluns

11:00 h.: Classe de Aquagym
11:00 h.: Conferència a càrrec del GMI Fernando Peralta, campeó d'Argentina 2018, "Cómo maniobrar con las piezas"
12:00 h.: Curs de cocteleria.
16:30 h.: Quarta ronda del Torneig Open.
22:30 h.: Projecció de pel·lícula "Brooklyn Castle" (V.O.)

DES
18
Dimarts

10:30 h.: Partit de fútbol 7 al Club Golf Terramar
11:00 h.: Conferència a càrrec de la WGMI Natalia Pogonina, campiona de Rusia 2018
13:00 h.: Cata de vins i cerveses en el restaurant Acqua
16:30 h.: Cinquena ronda del Torneig Open.
22:30 h.: Projecció de pel·lícula "El Séptimo Sello" (V.O.)

DES
19
Dimecres

11:00 h.: Classe de Aquagym
11:00 h.: Conferència a càrrec del GMI Andrea Stella
12:00 h.: Taller de tapes en restaurant Acqua
16:30 h.: Sexta ronda del Torneig Open.
20:30 h.: Retransmissió semi-final mundial de clubs 2018
22:30 h.: Projecció de pel·lícula "El jugador de ajedrez" (V.O.)
22:30 h.: Tancament d’inscripcions per al torneig de partides ràpides del 19/12/2018.
23:00 h.: Torneig nocturn de partides ràpides.

DES
20
Dijous

11:00 h.: Conferència a càrrec del GMI Josep Manuel López “Superlópez”
12:00 h.: Show-cooking de paella verda amb algues
16:30 h.: Setena ronda del Torneig Open.
22:30 h.: Projecció de pel·lícula "Pawn Sacrifice" (V.O.)

DES
21
Divendres

11:00 h.: Conferència (en anglès) a càrrec del GMI Ahmed Adly Ibrahim Abdelshahid
11:00 h.: Classe de Aquagym
12:00 h.: Classe de sangría
13:30 h.: Dinar exclusiu per GMS i WGMS
16:30 h.: Vuitena ronda del Torneig Open.
22:30 h.: Projecció de pel·lícula "Queen of Katwe" (V.O.)

DES
22
Dissabte

11:00 h.: Classe de Aquagym
16:30 h.: Novena ronda del Torneig Open.
18:30 h.: Retransmissió Barcelona - Celta de Vigo
20:30 h.: Retransmissió final mundial de clubs 2018
22:30 h.: Projecció de pel·lícula "Bobby Fischer Against the World" (V.O.)

DES
23
Diumenge

09:30 h.: Desena i última ronda del Torneig Open.
16:00 h.: Play-off de desempat (si és necessari).
17:30 h.: Entrega de premis i cloenda.
22:00 h.: Còctel de cloenda del torneig amb música en viu


Les activitats paral·leles al torneig Open podran canviar d'horari en cas de que l'Organització ho consideri necessari.