Agenda

A continuació li mostrem l'Agenda del Torneig d'Escacs a Sitges que es celebrarà aquest proper mes de desembre de 2021 a l'Hotel Playa Golf Sitges.


Dissabte

12

10:00 h.

Obertura del registre de jugadors del Torneig Open al Hall de l’Hotel Sunway Playa Golf & Spa. També pot confirmar-se el registre en el torneig per correu electrònic amb 72 h. d’anterioritat a l’inici del mateix, sense necessitat d’haver de presentar-se a l’hotel si no es desitja.

18:30 h.

Partides simultànies GM Oleg Romanischin

22:00 h.

Projecció de película "Garry Kasparov vs Deep Thought"

23:00 h.

Tancament del registre de jugadors del Torneig Open.

Diumenge

13

II Jornada Escacs y Dona

10:00 h.

Partides simultànies MI/WGM Antoaneta Stefanova

13:00 h.

Classe Magistral a càrrec del GM Pepe Cuenca

16:00 h.

Debat "Reptes de futur dels Escacs i Dona" amb MI / WGM Ana Matnadze i Esther Cid

11:30 h.

Recepció de benvinguda.

16:30 h.

Primera ronda del Torneig Open.

22:00 h.

Projecció de película "Magnus Carlsen - Informe Robinson"

00:00 h.

Tancament d’inscripcions per al torneig de partides ràpides del 14/12

Dilluns

14

10:00 h.

Conferència a càrrec del GM Sébastien Mazé

12:00 h.

Taller de cocteleria.

13:00 h.

Conferència a càrrec del GM Jules Moussard

16:30 h.

Segona ronda del Torneig Open.

23:00 h.

Torneig nocturn de partides ràpides.

Dimarts

15

10:00 h.

Classe de Aquagym

10:00 h.

Conferència a càrrec del GM Josep Manuel López

11:30 h.

Conferència a càrrec del GM Alex Fier

12:00 h.

Taller de truites

13:00 h.

Conferència a càrrec del GM Vojtech Plat

16:30 h.

Tercera ronda del Torneig Open.

22:30 h.

Torneig ping-pong

Dimecres

16

10:00 h.

Campionat de Padel

10:00 h.

Conferència a càrrec del GM Matthieu Cornette

11:30 h.

Conferència a càrrec del GM Nino Batsiashvili

12:00 h.

Cata de vins

16:30 h.

Quarta ronda del Torneig Open.

22:00 h.

Projecció de película "Bobby Fisher against the world"

22:30 h.

Torneig ping-pong

Dijous

17

09:00 h.

Classe de Aquagym

10:00 h.

Conferència a càrrec del GM Sebastian Siebrecht

10:00 h.

Partit de fútbol 7 al Club Golf Terramar

11:30 h.

Conferència a càrrec del GM Fernando Peralta

16:30 h.

Cinquena ronda del Torneig Open.

00:00 h.

Tancament d’inscripcions per al torneig de partides ràpides del 18/12

Divendres

18

Jornada de descans

11:00 h.

Classe de Aquagym

10:30 h.

Seminari a càrrec del GM Marc Narciso "El último grito de la teoría de aperturas"

16:30 h.

Seminari a càrrec del GM Marc Narciso "Tendencias de apertura en tiempos de pandemia"

22:00 h.

Torneig nocturn de partides ràpides.

Dissabte

19

10:00 h.

Conferència a càrrec del GM Karen Grigoryan

11:00 h.

Classe de Aquagym

11:30 h.

Conferència a càrrec del GM Anton Korobov

16:30 h.

Sexta ronda del Torneig Open.

22:00 h.

Projecció de película "Judit Polgar Brilliant Brain nova"

22:30 h.

Final Torneig ping-pong

00:00 h.

Tancament d'inscripcions per al torneig de partides ràpides Junior del 20/12

Diumenge

20

09:30 h.

Junior Blitz

10:00 h.

Conferència a càrrec del GM Maxime Lagarde

11:30 h.

Conferència Irina Bulmaga

16:30 h.

Setena ronda del Torneig Open.

22:00 h.

Projecció de película "El amor por la madera"

Dilluns

21

10:00 h.

Conferència Jennifer Yu

10:00 h.

Classe de Aquagym

11:00 h.

Show-cooking de paella verda amb algues

11:30 h.

Conferència a càrrec del GM Nicolas T. de Checa

15:00 h.

Vuitena ronda del Torneig Open.

22:00 h.

Projecció de película "El Rey"

Dimarts

22

10:00 h.

Conferència a càrrec de IA (per definir) Nuno F. Andrade

11:00 h.

Classe de Aquagym

11:30 h.

Conferència a càrrec del GM Vladislav Nevednichy

12:00 h.

Taller de tapes

13:00 h.

Conferència a càrrec de IA (per definir) Tomas Danada

15:00 h.

Novena ronda del Torneig Open.

Dimecres

23

09:00 h.

Desena i última ronda del Torneig Open.

16:00 h.

Play-off de desempat (si és necessari).

19:00 h.

Entrega de premis i cloenda.

Les activitats paral·leles al torneig Open podran canviar d'horari en cas de que l'Organització ho consideri necessari.